Історія

Слово «design» з'явилося в XVI столітті і однозначно вживалося у всій Європі. Слово дизайн вперше згадав в одній зі своїх робіт італієць К. В. Скьер. [Джерело? 136 днів] Італійське вираз «designo intero» означало народжену у художника і викликаний богом ідею - концепцію твору мистецтва. Оксфордський словник 1588 дає наступну інтерпретацію цього слова: «задуманий людиною план або схема чогось, що буде реалізовано, перший начерк майбутнього твору мистецтва».

У вересні 1969 року на конгресі Міжнародної ради організацій з дизайну (ІКСІД) було прийнято таке визначення: «Під терміном дизайн розуміється творча діяльність, мета якої визначення формальних якостей предметів, вироблених промисловістю. Ці якості форми відносяться не тільки до зовнішнього вигляду, але головним чином до структурних і функціональних зв'язках, які перетворюють систему у цілісну єдність з точки зору, як виробника, так і споживача ».

У середині XX століття в професійному лексиконі для позначення формоутворення в умовах індустріального виробництва вживалося поняття «індустріальний дизайн». Тим самим підкреслювався його нерозривний зв'язок з промисловим виробництвом і конкретизувалася багатозначність терміна «дизайн». І багато трактати з історії дизайну того часу в заголовках містили уточнення «індустріальний дизайн». Потім в кінці XX століття проектно-художню діяльність у області індустріального формоутворення стали називати більш стисло - «дизайн». Частково це пов'язано і з тим, що суспільство вступило у фазу постіндустріального розвитку, відбулися значні зміни в целеустановках «індустріального дизайну».

Сучасне уявлення про дизайн в цивілізованому світі розглядається набагато ширше, ніж промислове проектування. Відомий американський дизайнер в галузі реклами Максима Віньеллі (Massimo Vignelli) вигукнув: «Дизайн всеобщ!» І дійсно, в будь-якій області діяльності людини, будь то мистецтво, будівництво або політика ми стикаємося з поняттям дизайну.

Дизайн як творчий процес можна розділити на:
художній дизайн - створення речового світу суто з точки зору естетики сприйняття (зовнішні прояви форми);
технічну естетику - науку про дизайн, що враховує всі аспекти, і перш за все конструктивність (ранній етап становлення), функціональність (середній), комфортність виробництва, експлуатації, Утилізації технічного вироби і т. д. (сучасне розуміння).

ДИЗАЙН є не лише процесом створення атмосфери, положення та вживання речей як утилітарного поняття, а безпосередньо є тим середовищем в якій речі, звуки, фарби, ідеї, народжуються, знаходять інший сенс у додаток вже створеного, наповнюються тим єством, тієї сутністю, прийнятої і зрозумілою, не відторгає, Зливаючись в гармонійне ціле з нескінченним Дизайном Природи, Всесвіту з Самим Дизайном Творця.
ДИЗАЙН мінливий, але не капризний, не обріс догматами і положеннями, він як вода наповнює й живить, прагнути до простоти, гармонії і нескінченно різноманітний. Він просто красивий, він прародитель, моди і стилю, нашого світогляду, культури і нашої культури КРАСИ.
ДИЗАЙН є Мотиватор руху наших думок і бажань, одночасно будучи і результатом втілення них.
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Наше опитування
Що в інтер'єрі квартири найбільше здивує гостей?
Всього відповідей: 79
Міні-чат
Друзі сайту
Пошук